POLARIS Polaris 800 assault 2010 mod ecu problemer

mountainman

Medlem
24 Aug 2010
5
0
troms
Jeg har en Polaris assault 800 2010 mod med slp single pipe å power commander . Det som er problemet er at ecu tok kveld. Fikk kjøpt en brukt ecu fra samme scooter , monterte den på å alt fungerte som det skulle. Kjørte en liten tur med scooteren , å så forsvant lysene å den stoppet rett etter det. Det som var skjedd , at ecu-en hadde tatt kveld igjen. Er det noen som veit eller har et forslag på hva som kan gjøre at den blir defekt ? Takk for svar på forhånd.
 
Sjekk kontakt til ECU om du ser noe spelta plast rundt en av pinnene. Se både på ECU og pluggen på ledningsnettet. Første jeg tenker er enten spennigsregulatoren har tatt kveld eller kortslutning i ledningsnettet.
 
Takk for svar. Spenningsregulatoren er ny , så den tror jeg ikke er årsaken. Har sjekket kontakt til Ecuador, å det ser bra ut . Kan det være noe med feil med statoren , som gjør at Ecu -en tar kveld ?
 
Var noe med dårlig jording på noen av disse om jeg husker rett, som bidro til ecu død.